W AleRatka oferowane są pożyczki ratalne w kwocie od 1 000 zł do 10 000 zł na okres od 3 miesięcy do 36 miesięcy.

Przy wyborze kwoty pożyczki oraz jej terminu spłaty należy zwracać szczególną uwagę na wysokość miesięcznej raty, która powinna być dostosowana do możliwości Klienta.

Pożyczki ratalne w serwisie AleRatka oferowane są osobom:

 • w wieku od 18 do 75 lat,
 • mieszkającym na terytorium Polski oraz posiadającym polskie obywatelstwo,
 • posiadającym własny rachunek bankowy (nie akceptujemy rachunków w SKOK),
 • nie posiadających zaległości w bazach danych Biura Informacji Kredytowej oraz Biur Informacji Gospodarczej,
 • które poprawnie wypełniły wniosek o pożyczkę oraz zweryfikowały swoją tożsamość.

Oferujemy pożyczki ratalne w kwocie od 1 000 zł do 10 000 zł na okres od 3 miesięcy do 36 miesięcy. Wysokość przyznanej pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej Klienta.

Współpracujące z nami instytucje pożyczkowe są odpowiedzialnymi pożyczkodawcami, które dbają o to, aby udzielane przez nie pożyczki były dostosowane do indywidulanych możliwości Klientów. Dlatego może się zdarzyć, że kwota pożyczki i okres spłaty, o które wnioskował Klient, mogą się różnić od oferty, którą otrzyma.

Analiza zdolności oraz wiarygodności kredytowej Klient jest podstawą do określenia najbardziej optymalnej kwoty oraz okresu spłaty pożyczki, która może być udzielona. Jeżeli analiza wykaże, że nie ma możliwości aby udzielić pożyczki w kwocie i na okres spłat, o który wnioskował Klient – otrzyma on nową ofertę najbardziej dostosowaną do Jego możliwości.

Wraz z naszymi partnerami dokładamy wszelkich starań aby nasza relacja z Klientem była długookresowa i partnerska. Dlatego zależy nam aby przez cały okres spłaty pożyczki jej raty były regulowane terminowo. Dzięki temu kolejną pożyczkę można otrzymać w wyższej kwocie i na dłuższy okres spłat.

Decyzję o udzieleniu pożyczki nasi Klienci otrzymują najczęściej w kilka minut. W sporadycznych przypadkach jest to następny dzień roboczy.

Oczywiście. Jeśli ten kredyt lub pożyczka są spłacane terminowo, można otrzymać pożyczkę w serwisie AleRatka.

Na stronie głównej AleRatka.pl należy użyć suwaków, aby wybrać kwotę oraz okres spłaty pożyczki i kliknąć przycisk „BIORĘ POŻYCZKĘ”. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na kwotę miesięcznej raty.

W dalszej kolejności należy wypełnić wymagane pola na wniosku o pożyczkę oraz zweryfikować swoją tożsamość. Decyzję kredytową wysyłamy e-mailem oraz SMS-em. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna to środki pieniężne zostaną przelane na rachunek bankowy Klienta.

To proste!

 • Na stronie głównej aleratka.pl na suwaku wybierz kwotę i okres pożyczki
 • Kliknij „BIORĘ POŻYCZKĘ”
 • Podaj podstawowe dane, niezbędne do wydania decyzji kredytowej, zaakceptuj wymagane zgody i zweryfikuj się za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub metodą szybkiej identyfikacji
 • Po zakończeniu wniosku otrzymasz od nas informację zwrotną z decyzją kredytową na SMS oraz na e-mail

W AleRatka nie wymagamy żadnych dokumentów ani zaświadczeń. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy wypełnić poprawnie wniosek kredytowy i upewnić się, że dane są poprawne – w szczególności dane z dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego, adres e-mail do korespondencji oraz numer rachunku bankowego Klienta. Po weryfikacji tożsamości i potwierdzeniu danych Klienta zostanie przeprowadzona analiza kredytowa.

Aby otrzymać pożyczkę w serwisie AleRatka wnioskujący o pożyczkę Klient musi posiadać rachunek bankowy. Informujemy że nie akceptujemy rachunków w SKOK.

Posiadamy dwie metody weryfikacji tożsamości Klienta:

 1. Szybka Identyfikacja - jest to rekomendowany przez nas darmowy i bezpieczny sposób weryfikacji rachunku bankowego i tożsamości Klienta. Nie wymaga wykonania Przelewu Weryfikacyjnego w wysokości 1 zł.
 2. Przelew Weryfikacyjny - jest to przelew dokonywany przez Klienta z jego rachunku bankowego w kwocie 1 zł, za pośrednictwem usługi BlueCash. Po dokonaniu weryfikacji, kwota 1 zł jest zwracana na rachunek, z którego dokonano przelewu.

Szybka Identyfikacja to metoda weryfikacji Klienta, którą wykorzystuje wiele renomowanych instytucji finansowych. Dzięki tej szybkiej metodzie możemy potwierdzić tożsamość Klienta oraz jednorazowo pobrać informacje z rachunku bankowego Klienta. Te dane są nam niezbędne do analizy zdolności i wiarygodności kredytowej Klienta.

Bezpieczeństwo połączenia zapewniają nowoczesne metody szyfrujące, a certyfikaty SSL używane przez AleRatka gwarantują, że przesyłane dane są zabezpieczone i nie mają do nich dostępu nieuprawnione osoby.

Ważne jest także to, że na żadnym z etapów Szybkiej Identyfikacji dane, których Klient używa do logowania, nie są u nas nigdzie zapisywane. Gwarantujemy więc, że nikt z nas nie ma do nich dostępu. Zarówno przed, w trakcie jak i po weryfikacji nie możemy wykonać jakichkolwiek transakcji na rachunku Klienta.

Pamiętaj, że każdy Klient ma do wyboru również drugą metodę weryfikacji, czyli Przelew Weryfikacyjny w wysokości 1 zł.

Przelew Weryfikacyjny jest alternatywną metodą weryfikacji i ma na celu potwierdzenie numeru rachunku bankowego oraz tożsamości Klienta.

Jest to przelew w wysokości 1 zł wykonywany przez Klienta z jego rachunku bankowego. Dokonuje się go za pośrednictwem usługi BlueCash podczas składania wniosku. Cały proces trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund.

Po weryfikacji kwota 1 zł jest zwracana na rachunek bankowy, z którego dokonano przelewu.

Tak. Jednak w AleRatka Klient ma możliwość udzielenia zgody na podpisanie Umowy w imieniu Klienta przez pełnomocnika. Ta zgoda jest wyrażana podczas składania wniosku o udzielenie pożyczki.

Podczas analizy zdolności i wiarygodności kredytowej Klientów bierzemy pod uwagę wiele czynników. Niestety, nie wszystkie wnioski są rozpatrywane pozytywnie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 22 203 56 02.

Klienci, których zdolność finansowa się poprawiła, mogą ponownie wnioskować o pożyczkę w AleRatka – być może kolejnym razem pożyczka zostanie przyznana.

Tak. Nasi Klienci zawsze otrzymują informację o wyniku weryfikacji wniosku o pożyczkę.

W przypadku odmowy udzielenia pożyczki zawsze informujemy Klienta o powodzie tej decyzji.

Klienci informowani są o przyznaniu pożyczki za pomocą wiadomości e-mail oraz SMS.

Dodatkowo decyzja wyświetlana jest na Koncie Klienta po zalogowaniu się na platformie pożyczkowej AleRatka (aby zalogować się do Konta Klienta należy kliknąć tutaj

Wpłata środków nastąpi na numer rachunku bankowego Klienta, który został zweryfikowany podczas składania wniosku o pożyczkę.

W AleRatka korzystamy z usługi szybkich przelewów BlueCash, co pozwala nam na szybką wypłatę pieniędzy na rachunki Klientów (z pominięciem sesji Elixir). Banki, które są obsługiwane przez usługę BlueCash można sprawdzić tutaj .

Jeżeli Klient posiada rachunek w Banku, który nie jest obsługiwany przez usługę szybkich przelewów, wówczas środki zostaną wypłacone poprzez sesję systemu Elixir.

Nasza oferta nie obejmuje wymogu ustanawiania zastawu czy poręczenia.

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim każdy Klient ma prawo do odstąpienia od Umowy Pożyczki w ciągu 14 dni od jej zawarcia.

W tym celu należy przesłać oświadczenie o odstąpieniu od Umowy przed upływem tego terminu na nasz adres korespondencyjny, który znajdziesz na podstronie „Kontakt” na naszej stronie internetowej lub w umowie pożyczki. Wzór oświadczenia o odstąpieniu stanowi załącznik nr 2 do Umowy Pożyczki.

Ile chcesz pożyczyć?
1 500 zł
Na jak długo?
30 dni
Miesięczna rata 200 zł
Koszt pożyczki 1 500 zł
Kwota do spłaty 2 000 zł
RRSO 0.0 %
Formularz informacyjny Nota prawna Nota prawna
Reprezentatywny przykład:

Reprezentatywny przykład na dzień 08.04.2019: całkowita kwota pożyczki 3000 zł, czas obowiązywania umowy wynosi 18 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne 10%, prowizja 2 100,00 zł, łączna kwota odsetek: 243,08 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 123,6%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 5 343,08 zł, całkowity koszt pożyczki 2 343,08 zł. Jednorazowy Przelew Weryfikacyjny, który jest niezwłocznie zwracany Wnioskodawcy, wynosi 1 złoty. W przypadku skorzystania z usługi Szybkiej Identyfikacji, Wnioskodawca nie ponosi żadnych opłat.

Informacja o RRSO:

Wartości RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania), zamieszczone przy powyższym kalkulatorze kredytowym oraz wartości RRSO zamieszczone w Formularzu Informacyjnym, dostępnym do pobrania przy powyższym kalkulatorze kredytowym, zostały obliczone z uwzględnieniem założeń wynikających z Ustawy o kredycie konsumenckim. Wartość RRSO wskazana w Formularzu Informacyjnym, który udostępniany jest Wnioskodawcy po Weryfikacji Pożyczkobiorcy a przed zawarciem umowy kredytu konsumenckiego, została dostosowana do wskazanej przez Wnioskodawcę kwoty pożyczki i okresu jej spłaty.

Reprezentatywny przykład:

Reprezentatywny przykład na dzień 08.04.2019: całkowita kwota pożyczki 3000 zł, czas obowiązywania umowy wynosi 18 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne 10%, prowizja 2 100,00 zł, łączna kwota odsetek: 243,08 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 123,6%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 5 343,08 zł, całkowity koszt pożyczki 2 343,08 zł. Jednorazowy Przelew Weryfikacyjny, który jest niezwłocznie zwracany Wnioskodawcy, wynosi 1 złoty. W przypadku skorzystania z usługi Szybkiej Identyfikacji, Wnioskodawca nie ponosi żadnych opłat.

Informacja o RRSO:

Wartości RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania), zamieszczone przy powyższym kalkulatorze kredytowym oraz wartości RRSO zamieszczone w Formularzu Informacyjnym, dostępnym do pobrania przy powyższym kalkulatorze kredytowym, zostały obliczone z uwzględnieniem założeń wynikających z Ustawy o kredycie konsumenckim. Wartość RRSO wskazana w Formularzu Informacyjnym, który udostępniany jest Wnioskodawcy po Weryfikacji Pożyczkobiorcy a przed zawarciem umowy kredytu konsumenckiego, została dostosowana do wskazanej przez Wnioskodawcę kwoty pożyczki i okresu jej spłaty.

Zegar

Godziny pracy

pn. - pt.: 08:00 - 20:00

sob.: 08:00 - 15:00

Telefon

Telefon

22 203 56 02

E-mail

E-mail

kontakt@aleratka.pl

Primus Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-685) przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8, telefon (+48) 22 203 56 02. NIP: 5213717701, REGON: 363443466. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000594858. Kapitał zakładowy w wysokości 200 000 zł.

zfp ssl
ssl